To również praca

To również praca

Wielu osobom wydaje się, że rodzice, którzy nie pracują, tylko spędzają czas prowadząc gospodarstwo domowe, mają dużo wolnego czasu i nie przemęczają się na co dzień. Nic bardziej mylnego. Otóż praca w domu, to jak zatrudnienie na pełen etat, a nawet jak prowadzenie całkiem sporego biznesu. Poza codziennymi obowiązkami, takimi jak gotowanie, prasowanie, czy sprzątanie, trzeba przecież również rozplanować domowy budżet, zrobić zakupy, zapłacić rachunki za prąd, czy inne media. Konieczne jest również zadbanie o to, żeby dzieci zawsze miały odrobione wszystkie lekcje i posiadały wszystko, co niezbędne jest im do uczęszczania w zajęciach szkolnych. Często dzieci trzeba również zawiexć i odebrać z zajęć pozaszkolnych, takich jak nauka języka, czy zajęcia sportowe. Przez cały dzień niejednokrotnie nie ma mowy o wypoczynku i bezczynnemu siedzeniu na kanapie. W domu zawsze jest coś do sprzątnięcia i przygotowania. Taka praca nigdy nie ma końca, bez względu na porę dnia, czy też porę roku.

Tagi wpisu: , .

Warto działać samemu

Warto działać samemu

Kryzys ekonomiczny ostatnimi czasy namieszał w życiach wielu Polaków. Niestety, mnóstwo osób straciło swoją stałą pracę, albo zostało zdegradowanych ze swoich dobrze płatnych stanowisk. Bezrobocie osiągnęło bardzo wysoki poziom i ciężko jest liczyć na pomoc państwa w tej kwestii. Urzędy Pracy mają znacznie więcej chętnych zgłaszających się po jakiekolwiek zatrudnienie, niż ofert pracy od różnych firm. Można oczywiście czekać na swój czas i cieszyć się zasiłkiem dla bezrobotnych. Lepiej jest jednak wziąć sprawy w swoje ręce. Państwo bardzi chętnie wspiera osoby, które planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Najlepiej jest pomyśleć nad tym, co się lubi i co sprawia nam największą przyjemność. Pomysły mogą być naprawdę różne. Następnie dobrze jest zastanowić się, czy występuje zapotrzebowanie na lokalnym rynku na dany typ usług. Po sporządzeniu odpowiedniego biznesplanu, można już udać się do Urzędu Pracy i zawnioskować o przyznanie bezzwrotnej pomocy finansowej.

Tagi wpisu: , .

Kto zakłada firmy

Kto zakłada firmy

Firmy prywatne zakładają bardzo różne osoby. Na pewno są to osoby przedsiębiorcze, które nie chcą pracować tylko na etacie i które pragną posiadać coś własnego, stworzonego od podstaw. Decyzję o prowadzeniu własnego biznesu najczęściej podejmują ludzie młodzi ewentualnie posiadający pewien dorobek. Ludzie młodzi czasami już na studiach planują własną działalność gospodarczą. Podejmują też takie studia, które mogą im w tej działalności pomóc. W przypadku ludzi bardziej dojrzałych decyzja jest podejmowana kiedy ma się wrażenie, że w danym miejscu pracy, na konkretnym stanowisku niczego więcej już nie można dokonać. Posiadając określony dorobek można swoje doświadczenia wykorzystać w nowej pracy, a poza tym ważna jest tu stabilizacja materialna. Osoby starsze mogą zainwestować w firmę zgromadzony dorobek materialny i nie muszą starać się o pożyczki z banku. Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby na wpływ wieku na powodzenie przedsiębiorstwa. Ważniejsze są tu cechy charakterologiczne, czyli predyspozycje osobiste.

Tagi wpisu: , .

Jak reklamować własną firmę

Jak reklamować własną firmę

Bez właściwej reklamy, skierowanej do docelowej grupy, nasza firma nie ma praktycznie szans na prawidłowe funkcjonowanie i takie zyski, które pozwolą jej przetrwać przez lata. Tą prawidłowość zrozumiały już wszystkie firmy i w znaczący sposób rozbudowały swoje działy, które zajmują się reklamą. Jeśli nawet nasza firma jest mała, jednoosobowa, to i tak powinniśmy zainwestować w jej właściwe zareklamowanie. Oczywiście nie podejmiemy takich samych kroków jak firmy duże, posiadające spore środki, które dość mocno inwestują w markę. Firmy duże zapewne wynajmą specjalną agencję reklamową, która przygotuje całą kampanię. Niewielki biznes musi sam pokusić się o właściwe zareklamowanie swoich towarów i usług. Powinniśmy się postarać, by już samo otwarcie było zauważone. W małych miejscowościach warto zadbać o plakaty, ulotki reklamowe. Można pierwszy dzień pracy tak przygotować, by o naszej firmie dowiedzieli się wszyscy potencjalni klienci. Warto na przykład zainwestować w tzw. „marketing szeptany”, który jest niezwykle skuteczny.

Tagi wpisu: , .

Czy kredyt inwestycyjny jest najlepszym rozwiązaniem

Czy kredyt inwestycyjny jest najlepszym rozwiązaniem

Biorąc kredyt inwestycyjny z banku musimy mieć świadomość, że wcześniej czy później będziemy musieli go spłacić. Tymczasem czasami odsetki są tak wysokie, że wpływają negatywnie na bieżącą działalność firmy. Czasami dobrze jest rozważyć inne rozwiązania. Jeśli jednak kredyt inwestycyjny jest jedynym rozwiązaniem na poprawienie bieżącej i przyszłej kondycji firmy, warto przynajmniej zastanowić się, w jakim banku go weźmiemy. Z tego powodu należy przejrzeć różne oferty. Rynek bankowy dość ostro między sobą konkuruje, dlatego możemy liczyć na różne oferty, a nawet na oferty indywidualne, skierowane bezpośrednio do naszej firmy. Już na wstępnie warto sprawdzić, czy dany bank nie bierze pieniędzy za samo rozpatrzenie wniosku i jeszcze jakie inne opłaty pobiera. Istotna jest wysokość oprocentowania, a także fakt czy jest ono stałe czy też zmienne. Warto dokładnie przeliczyć inne składniki wchodzące w opłaty kredytu inwestycyjnego. Dopiero rozważenie tych wszystkich spraw pomoże nam podjąć racjonalną decyzję.

Tagi wpisu: , .

Jakie konto dla firmy

Jakie konto dla firmy

Właściciele małych firm są często zaskoczeni tym, że nie mogą prowadzić swojego imiennego konta jako konta firmy. Własna działalność gospodarcza oznacza bowiem konieczność założenia konta firmowego. Nie każdy bank oferuje swoim klientom możliwość otwarcia i prowadzenia takiego rachunku bankowego. Warto jest więc poszukać, zorientować się i wybrać taki rachunek, który przynosi najwięcej korzyści i wiąże się z koniecznością uiszczania jak najmniejszej liczby opłat za użytkowanie, kartę, czy przelewy środków. Posiadanie takiego konta bankowego jest niezbędne, gdyż umożliwia ono na przykład prawidłowe rozliczenie się z fiskusem. Warto jest zadbac o to na samym początku, aby nie przysporzyć sobie żadnych problemów z Urzędem Skarbowym. Ułatwia to także prowadzenie rachunkowości w firmie i sprawia, że wszystko łatwiej się liczy i sprawdza. Jest to doskonały sposób na zaprowadzenie porządku w finansach każdej firmy, niezależnie od jej branży, czy też wielkości. Niestety, takie rachunki nigdy nie są darmowe.

Tagi wpisu: , .