Reklama czyni cuda

Reklama czyni cuda

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego ich lokale przestają funkcjonować tak, jak to miało miejsce kiedyś. Dziwi ich to, że w restauracji pojawia się coraz to mniej klientów. Oczywiście zdarza się, że wynika to po prostu z tego, że kuchnia gorzej pracuje i wydaje gorsze dania, niż kiedyś. Możliwe, że obsługa znacznie obniżyła swoje standardy. Zazwyczaj jednak, właściciel pilnuje tego, żeby dania utrzymywały swój poziom, a obsługa godnie reprezentowała lokal, w którym pracuje. Problem niestety tkwi w czymś zupełnie innym, a mianowicie w braku zastosowania odpowiedniego marketingu. Wielu osobom wydaje się, że jeżeli lokal jest już znany w mieście, to nie trzeba go już reklamować. Nic bardziej błędnego. Przecież do restauracji bardzo często zaglądają turyści, którzy kierują się właśnie reklamą. Poza tym, nawet stały klient może zrezygnować z odwiedzin w lokalu, o którym nigdzie się nie słyszy od dawna. Do okoła reklamuje się przecież mnóstwo nowootwartych miejsc. Nie wolno zapominać o tym aspekcie.

Tagi wpisu: , .

Czy jest to możliwe?

Czy jest to możliwe?

Większość osób, które planują rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności, zaczyna od przygotowania miejsca swojej pracy w domu. Oczywiście wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności. Tłumaczenia, czy księgowość można prowadzić przecież bez problemu w domowych warunkach. Podobnie jest z dawaniem prywatnych lekcji języka obcego, czy z korepetycjami. Gorzej sprawa się ma, gdy chcemy sprzedawać różne rzeczy, jak na przykład własne wyroby, czy sprzęt komputerowy. Oczywiście, jest to możliwe, ale po jakimś czasie, kiedy firma dobrze prosperuje, w domu nie ma po prostu warunków, ani miejsca na przechowywanie towaru. Najlepiej jest wtedy pomyśleć o wynajmnie jakiegoś niewielkiego lokalu. Jeżeli działalność prowadzona jest przez Internet, może być to nawet niewielka piwnica. Jeżeli zaś odwiedzają nas klienci, trzeba zadbać o to, aby lokal był dobrze usytuowany i zadbany. Jest to przecież wizytówka naszej firmy. Dla wielu klientów takie pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Tagi wpisu: , .

Młode mamy biznesmenki

Młode mamy biznesmenki

Czas, który młoda matka spędza ze swoim maleństwem w domu jest bezcenny i bardzo ważny w życiu zarówno kobiety, jak i dziecka. Panie najchętniej poświęcają ten czas w stu procentach dziecku, zapominając o swoich potrzebach i problemach. Warto jest jednak zastanowić się, czy po urlopie macierzyńskim, kobieta chce wrócić na swoje stare stanowisko pracy, zajmowane przed porodem, czy też wolałaby zainwestować w siebie i zmienić formę zatrudnienia na samozatrudnienie. Każda ma jakiś talent i jakieś pomysły. Obecnie kobiety spędzające czas w domu z dzieckiem, coraz częściej starają się działać i rozkręcać jakikolwiek biznes. Wiele z nich zajmuje się sprzedażą własnych wyrobów przez Internet. Może być to biżuteria, ręcznie szyte zabawki dla dzieci, firanki, malowane obrazki, czy też przetwory własnej roboty. Obecnie istnieje duży popyt na rzeczy robione ręcznie, w domu, a nie w wielkich fabrykach i przedsiębiorstwach. Stronę internetową można otworzyć właściwie za darmo i za jej pomocą rozprowadzać własne produkty.

Tagi wpisu: , .

Jak powstawały pierwsze firmy w Polsce

Jak powstawały pierwsze firmy w Polsce

Po zakończeniu drugiej wojny światowej w Polsce nie było właściwej atmosfery do rozwijania przedsiębiorczości. Nawet niewielkie firmy prywatne spotykały się z różnymi szykanami i czasami musiały działać na granicy prawa. Na szczęście po 1989 roku zmieniło się to diametralnie. Wreszcie zaistniały właściwe warunki do zakładania własnych firm. Polaków ogarnęło istne szaleństwo aktywności. Początki były zazwyczaj bardzo skromne. Niewielkie firmy domowe produkowały i wytwarzały towary nie najlepszej jakości. Były one zresztą sprzedawane bezpośrednio do ręki klientów. Pierwsze prywatne sklepy to czasami były zwykłe polowe łóżka, na których wystawiano przysłowiowe mydło i powidło. Zapotrzebowanie jednak było tak ogromne, że pierwsi przedsiębiorcy dość szybko się bogacili. Hitem były zagraniczne wyjazdy do Niemiec, Turcji, skąd przywożono mnóstwo atrakcyjnych towarów, szczególnie konfekcji. Powoli powstawały większe firmy, a i obcy kapitał zobaczył duże możliwości naszego rynku. Biznes zaczynał być ulubionym sportem Polaków.

Tagi wpisu: , .

Dom jak firma

Dom jak firma

Nastały ciężkie czasy pod względem finansowym dla wielu osób. Każdy z nas wie, że utrzymanie domu to prawdziwa logistyka, podobna do prowadzenia małej firmy. Każde gospodarstwo domowe generuje bowiem mnóstwo kosztów, w postaci stałych opłat za czynsz, prąd, czy też inne media. Poza tym, codziennie członkowie rodziny kupują produkty żywieniowe, czt ubrania, pomoce szkolne. Wydatków jest mnóstwo, a przychody niestety dość skromne. Coraz więcej osóbstara się więc oszczędzać jak tylko potrafi i prowadzi domowe księgi wydatków i przychodów. Czasami pozwala to zauważyć, jak wiele pieniędzy wydaje się na niektóre rzeczy i dzięki temu zaoszczędzić na nich. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy ze swoich miesięcznych wydatków na rozrywkę, czy inne rzeczy, które nie sa niezbędne do życia. Popularnym rozwiązaniem stają się również lokaty, na których odkłada się niewielkie środki w celu ich pomnożenia. Taką dodatkową gotówkę można przeznaczyć następnie na wakacyjny wyjazd z całą rodziną.

Tagi wpisu: , .

Pomysł na ciekawy biznes

Pomysł na ciekawy biznes

Prowadzenie własnego biznesu wydaje się bardzo atrakcyjnym przedsięwzięciem. Trzeba się jednak do tego umiejętnie zabrać i wybrać taki rodzaj działalności, który przyniesie jednocześnie zyski i satysfakcję. A wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste jak się nam może wydawać. Na początku należy bowiem zdecydować się na konkretny rodzaj działalności. Trzeba wiedzieć jaki to ma być biznes. Jeśli w niewielkim mieście mamy zamiar założyć kolejny zakład fotograficzny, to raczej mamy małe szanse na odniesienie sukcesu. Ale jeśli już skończyliśmy fryzjerstwo i zamierzamy założyć zakład fryzjerski w miasteczku, gdzie takowego nie ma, to już szansę powodzenia są znacznie większe. Przede wszystkim musi być pomysł. Żeby znaleźć jakąś lukę na rynku, trzeba się przedtem dobrze napracować. Należy sporo czytać pism branżowych, śledzić strony biznesowe w internecie a także uważnie obserwować rzeczywistość dookoła siebie. Takie postępowanie prawdopodobnie pomoże znaleźć dobry pomysł na założenie własnego przedsiębiorstwa.

Tagi wpisu: , .