Czy brać kredyt inwestycyjny dla firm

Czy brać kredyt inwestycyjny dla firm

Firma bierze kredyt inwestycyjny, kiedy chce zainwestować w nowe przedsięwzięcie ewentualnie nie dopuścić do uszczuplenia wartości posiadanego majątku. Jeśli taki kredyt zostanie przyznany, firma może go przeznaczyć na przykład na zakup licencji, jakiejś ważnej nieruchomości, ewentualnie nowego środka transportu, który posłuży do realizacja zawartych kontraktów. Tego typu kredyty są przyznawane przez bank znacznie chętniej gdyż mają zabezpieczenie w postaci majątki firmy. Bank zdaje sobie sprawę, że zawsze może odzyskać zainwestowane pieniądze, nawet wtedy, kiedy firma nie spłaci kredytu zgodnie z ustaleniami. Właściciel firmy powinien jednak rozważyć, czy rzeczywiście skorzystanie z kredytu inwestycyjnego jest dla niego opłacalne. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z różnymi propozycjami banków. Mimo różnych zbieżności może się okazać, że jakiś bank zaoferuje nam korzystniejszą ofertę. W końcu banki, konkurujące ze sobą, muszą czymś skusić ewentualnego klienta. Warto więc sprawdzić ich oferty.

Tagi wpisu: , .

Pożyczka dla przedsiębiorstw z banku

Pożyczka dla przedsiębiorstw z banku

Przedsiębiorstwa, które liczą na pożyczkę z banku, mogą skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza to opcja na powstanie firmy. Druga to pożyczka inwestycyjna. Jeśli chodzi o tą pierwszą to wcale nie jest tak łatwo ją otrzymać. Banki mają dość ograniczone zaufanie do firm, które się dopiero tworzą. Statystyki wyraźnie mówią, że w ciągu pierwszego roku działalności ponad połowa z nich upada. W dobie kryzysu, z którego wychodzimy dość powoli, banki i inne instytucje finansowe nie są skłonne do inwestowania w niepewne przedsiębiorstwa. Właściciel firmy musi spełnić dość wyśrubowane wymagania. Są one zdecydowanie bardziej szczegółowe niż w przypadku inwestora prywatnego, indywidualnego. Poza tym, nie oszukujmy się. Ewentualne późniejsze raty kredytu nie należą do najniższych. Firma, która chce się utrzymać na powierzchni musi walczyć z dość dużymi odsetkami od kredytu. W pierwszym okresie funkcjonowania jest więc dodatkowo obciążona. Łatwiej jest natomiast otrzymać pożyczkę inwestycyjną, na rozwój własnej firmy.

Tagi wpisu: , .

Ekonomia a rzeczywistość

Ekonomia a rzeczywistość

Sytuacja w naszej gospodarce nie jest dobra. Brakuje pieniędzy na wiele rzeczy, między innymi na podwyżki, na służbę zdrowia, czy też na poprawę infrastruktury. Codziennie w mediach mówi się tylko o kryzysie i jego negatywnych skutkach dla naszej państwowej gospodarki. Ten natłok negatywnych informacji ekonomicznych sprawia, że wiele osób bardzo boi się rozpoczynać własny biznes i działalność gospodarczą. Wynika to ze strachu przed szybkim bankructwem i tym, że nie dadzą sobie rady na rynku. Mogłoby się wydawać, że społeczeństwo nie ma pieniędzy i nowa firma nie będzie w stanie utrzymać się na rynku. Nic bardziej mylnego. Wystarczy odwiedzić od czasu do czasu galerię handlową, aby dostrzec bez problemu, jak wiele osób robi w niej zakupy i jak duże zakupy to są. Polacy wciąż kupują nowe sprzęty elektroniczne, meble, czy ubrania. Dobrze jest doszukać się niszy na rynku i skierować swoje kroki w tę właśnie stronę. Nie można myśleć schematycznie i otwierać kolejnego sklepu z takimi samym artykułami.

Tagi wpisu: , .

Zarabianie i oszczędzanie

Zarabianie i oszczędzanie

Gromadzenie pieniędzy jest w dzisiejszych czasach jednym z dominujących tematów zarówno biznesowych, jak i prywatnych, towarzyskich. Każdy chce mnożyć swoje pieniądze, każdy chce zarabiać jak najwięcej. Zarabianie i pomnażanie swojej gotówki jest główną osią działalności i dążenia człowieka. Skoro tak, warto się zastanowić, jak te pieniądze pomnażać. Po pierwsze, na pewno trzeba je zarabiać. Bez zarabianie wiele się nie uda zdziałać. Skoro tak, to trzeba pomyśleć gdzie i w jaki sposób można wiele zarobić. Po drugie, to, co się zarobi trzeba również odpowiednio inwestować, trzeba odpowiednio lokować swoje pieniądze, tak aby możliwe było ich pomnażanie poprzez pracę na funduszach inwestycyjnych. Takie działanie pozwala na wykorzystanie różnych środków i różnych możliwości dostępnych na dzisiejszym rynku. Inwestować zaś można zarówno w fundusze bardzo agresywne i mniej agresywne, bardziej bezpieczne, dzięki czemu możemy minimalizować ryzyko, albo zwiększać szansę zarobienia. Warto skorzystać, skoro rynek daje nam takie właśnie możliwości.

Tagi wpisu: , .

Formy dodatkowego zatrudnienia

Formy dodatkowego zatrudnienia

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób dorobić nieco do swojej skromnej comiesięcznej pensji, aby łatwiej było przeżyć całej rodzinie. Istnieje obecnie wiele różnych form dodatkowej pracy i każdy powinien być w stanie wybrać coś dla siebie. Trzeba oczywiście chcieć szukać i być otwartym na nowe propozycje. Niejednokrotnie pracodawcy poszukują osób, które swoje zajęcie mogą wykonywać w domu, w dogodnie wybranym przez siebie czasie w ciągu dnia. Najczęściej są to zadania wykonywane na podstawie umowy – zlecenia lub też umowy o dzieło. Zazwyczaj wymaga  jest jedynie umiejętność pracy z komputerem. Takie zlecenia to często po prostu przepisywanie tekstu, tłumaczenie różnych dokumentów, ale również może być to pisanie prac magisterskich, czy licencjackich. Każdy może wybrać coś dla siebie, można składać kalendarze lub długopisy, wyprowadzać psa sąsiada, czy też pilnować jego domu i roślin, kiedy wyjeżdża. Ogłoszeń jest naprawdę mnóstwo i warto jest szukać, a na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Tagi wpisu: , .

Niezadowolenie społeczne rośnie

Niezadowolenie społeczne rośnie

Kryzys ekonomiczno – gospodarczy dotyka wszystkich rejonów na całym Świecie. Niestety, bardzo boleśnie dotknął on również mieszkańców Polski. Poza tym, że bezrobocie szaleje i młodzi ludzie kończący naukę nie mają szans na jakiekolwiek zatrudnienie, to również ceny podstawowych produktów niezbędnych do życia bardzo szybko rosną. Inflacja na wysokim poziomie utrzymuje się już od kilku lat i bardzo dotyka naszych portfeli. Szczególnie trudno jest utrzymać się osobom samotnym, takim jak emeryci i renciści, których świadczenia oczywiście są waloryzowane co roku, jednakże są to dosłownie śmieszne sumy pieniędzy. Niezwykle ciężko jest także osobom młodym, które w nadziei na lepszą przyszłość skończyły kilka kierunków studiów i teraz nie są w stanie otrzymać pracy nie tylko w swoim zawodzie, ale dosłownie w żadnym. Dzisiaj w Polsce ciężko jest dostać zatrudnienie nawet w sklepie spożywczym na kasie, ponieważ chętnych na jedno stanowisko pracy w większym mieście bywają setki.

Tagi wpisu: , .